bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim
Opowieści Nanotreści - piąte spotkanie
Wpisany przez Piotr Łaski   
poniedziałek, 20 marca 2017 00:23

SKN Nanorurki serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Opowieści Nanotreści, na którym gościć będziemy dr Bożenę Sikorę. Prelekcja odbędzie się w 23. marca(czwartek) o godzinie 18.30 w Klubokawiarni Grochownia przy ul. Kobielskiej 75.

 
Bal inzynierii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Szczytko   
sobota, 02 marca 2019 14:29

Z przyjemnością informujemy, że wydłużamy termin rejestracji na Bal Inżynierii. Będzie ona trwać do 27.02.2019r.

Przypominamy, że Bal odbędzie się 2 marca 2019r. w budynku Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Pasteura 5 w Warszawie.

Koszt Balu wynosi 123 zł od osoby. Zaproszenia zostaną do Państwa dostarczone przez organizatorów. W koszt Balu wchodzi: zimny bufet, dwa dania gorące, stolik kawowy, tort oraz napoje i wino do kolacji. Gwarantujemy zabawę do rana na parkiecie tanecznym przy akompaniamencie DJa oraz wiele dodatkowych atrakcji. Całe wydarzenie zostanie uwiecznione przez fotografów. Obowiązują stroje wieczorowe.

 
Pozdrowienia z Krety PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Szczytko   
środa, 11 lipca 2018 10:51

W tym roku troje naszych studentów wzięło udział w międzynarodowej szkole ELBYSIER na Krecie. Przesyłają pozdrowienia!

Poprawiony: środa, 11 lipca 2018 10:53
 
Inżynieria nanostruktur - studia jakich jeszcze w Polsce nie było! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Jakub Lech   
środa, 24 września 2008 23:20

Witamy na stronie nowego makrokierunku studiów, powołanego wspólnie przez Wydział Fizyki i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Nanotechnologia stanowi jedno z największych wyzwań naszych czasów, już dziś szeroko ingerując w życie codzienne. Problem w tym, iż zagadnienie nanotochnologii jest z natury interdyscyplinarne - fizyk bowiem potrzebuje do badania nanomateriału, a tylko dobry chemik wie jak go otrzymać. Z kolei badania fizyczne i modelowanie takich materiałów, jest samo w sobie zagadnieniem tak złożonym, iż chemicy często nie są w stanie ich do końca ogarnąć. Tylko dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, badania takie mogą prowadzić do zastosowań. A to one powinny być podstawowym celem dla nauk ścisłych. Obecnie na świecie obserwuje się gwałtowny rozwój nano-nauk i technologii z pogranicza fizyki, chemii i informatyki. W najbliższych latach należy spodziewać się rosnącego zapotrzebowania także i naszej gospodarki na specjalistów w tych dziedzinach.


Jak było do tej pory?

Dotychczas mogłeś studiować fizykę bądź chemię.
Jeśli zdecydowałeś się na fizykę, katowano Cię obowiązkowo całą matematyką, która znajduje zastosowanie w fizyce. Czyli prawie całą matematyką.. Załóżmy, iż przebrnąłeś przez to wszystko zająłeś się na poważnie fizyką ciała stałego. Związek który badałeś (często dopiero podczas pisania pracy magisterskiej!), trzeba było kupić lub poprosić o jego wykonanie kogoś obcego - chemika.. To co robił, było "czarną magią", a próbkę, którą przysłał, łatwiej było zgubić niż zbadać.. Używał innego, języka więc były problemy z komunikacją. Rzadko więc rozmawialiście..
Jeśli zdecydowałeś się na chemię, spędzałeś noce i dnie na wkuwaniu reakcji charakterystycznych kationów i anionów. Pracownia analizy klasycznej trwała rok, choć nigdy do niczego Ci się nie przyda - chcesz przecież syntetyzować nanomateriały, a nie kontrolować jakość wód powierzchniowych! Kiedy w końcu mogłeś zająć się syntezą i badaniem właściwości twoich związków okazało się, że nie wszystko jesteś w stanie zrozumieć. Brakowało Ci aparatu matematycznego i zrozumienia zjawisk fizycznych. Znajomy (choć nieco dziwaczny) fizyk poprosił Cię o zsyntetyzowanie nowego materiału a Ty nie zrozumiałeś co On z nim chce zrobić. Zresztą jak zrozumieć człowieka, który żyje w świecie wzorów i abstrakcji..

Inżynieria nanostruktur na UW, czyli:

Jak zostać jednocześnie fizykiem i chemikiem i nie stracić na to całej młodości?
Wychodząc naprzeciw światowym trendom, Wydział Fizyki i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego utworzyły makrokierunek "Inżynieria nanostruktur" z nowym jakościowo programem odpowiadającym interdyscyplinarnemu charakterowi wiedzy potrzebnej do projektowania i wytwarzania nowych struktur dla nanotechnologii, badania ich własności i funkcjonalnych zastosowań.
Obejrzyj naszą stronę i dowiedz się więcej o zasadach rekrutacji na semestr 2009/2010!

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2009 22:44
 
NanoteXnology 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Szczytko   
niedziela, 06 lipca 2014 16:24

W tym roku 17 studentek i studentów IN pojechało do Salonik na ISSON14, czyli International Summer School on Nanosciences, Nanotechnologies, Organics Electronics & Nanomedicinie. Oczywiście, dzięki wsparciu POKL Nowe wyzwania-nowe kierunki. Wkrótce zamieścimy jakąś fotkę ciężko pracującej młodzieży... O! Już jest:

Poprawiony: środa, 17 września 2014 18:48
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 16