Wrześniowe kursy START PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Szczytko
czwartek, 07 lipca 2011 08:14

UBEZPIECZENIE - prosimy studentów o dobrowolne ubezpieczenie się od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Zapraszamy na zajęcia z chemii, matematyki i fizyki prowadzone w dn. 12-16 oraz 19-23 września 2011 r. w Warszawie. Więcej informacji na temat zajęć z fizyki i matematyki na stronie http://www.fuw.edu.pl/kurs-start.html. Obowiązkowe zajęcia z chemii 19-23 września będzie prowadziła prof. Krystyna Pyrzyńska - to będą wykłady, ćwiczenia i codziennie LABORATORIA (tak, tak! samemu będzie można porobić eksperymenty chemiczne)! UWAGA: to nie jest powtórzenie programu z liceum i kursy przygitowawcze do matury! Maturę już macie! To są zajęcia przygotowujące do zajęć na I-szym roku studiów.

Korzystając z doświadczeń z zeszłego roku podzieliliśmy zajęcia na grupy roboczo nazwane "podstawowe" i "zaawansowane" - nie każdy miał w liceum świetną matematykę, fizykę (np. mat-fiz) i chemię (np. biol-chem) na raz. Program wszystkich zajęć jest podobny, ale łatwiej pracuje się w grupach, które mają wyrównany poziom. Proszę samemu - po rozwiązaniu auto-testów (poniżej) - zdecydować o swoim poziomie. Najwyżej po kilku pierwszych zajęciach będzie można zmienić grupę.

Zajęcia z matematyki i fizyki w zasadzie są obowiązkowe, ale... Kilka osób pytało, czy ze świetną maturą z danego przedmiotu (albo olimpiadą) też muszą na zajęcia przyjść. W końcu uznaliśmy, że każdy powinien rozwiązac auto-test z fizyki albo auto-test z matematyki i samemu zdecydować. Proszę do tego testu podejść poważnie - studia w październiku ruszają z założeniem, że KAŻDY student potrafi rozwiązać te zadania! A wrześniowe obowiązkowe laboratoria z chemii są po prostu CIEKAWE!

Zajęcia z chemii będą odbywały się na Wydziale Chemii UW, ul. Pasteura 1, sala 141, parter.

Więcej informacji podamy wkrótce.

Poprawiony: niedziela, 25 września 2011 10:19