bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Strona główna Dla Studentów Wydziałowa Sesja Plakatowa - Prezentacja grup badawczych Wydziału Fizyki
Wydziałowa Sesja Plakatowa - Prezentacja grup badawczych Wydziału Fizyki
Wpisany przez Piotr Łaski   
czwartek, 27 kwietnia 2017 23:38

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w "Wydziałowej Sesji Plakatowej" na Wydziale Fizyki UW dn. 9 maja 2017r. o godz. 10.00 w holu budynku na parterze. Celem wydarzenia jest prezentacja grup badawczych i laboratoriów z naszego Wydziału oraz działalności kół naukowych.

Podczas tego szczególnego wydarzenia poszczególne Zakłady będą miały możliwość zaprezentowania swoich grup badawczych, osób należących do nich, zakresu poruszanej tematyki naukowej, osiągnięć, publikacji oraz wykorzystywanego sprzętu/aparatury podczas prowadzonych badań.
Również podczas tej Sesji koła naukowe z Wydziału Fizyki zaprezentują swoją działalność na plakatach jak i również na stoiskach kół 9 maja w godzinach 10.00-15.00.

Proponowany format plakatów A0/A1.
Termin wstępnej deklaracji do wzięcia udziału we wspomnianym wydarzeniu: do 28 kwietnia (włącznie).
Termin dla grup badawczych Termin ostatecznej deklaracji: 2 maja.

Plan dnia (9 maja):
- 10.00 uroczyste rozpoczęcie Wydziałowej Sesji Posterowej.
- 10.15-12.15 - część główna wydarzenia; Prezentacje laboratoriów/ grup badawczych Wydziału Fizyki; możliwość porozmawiania z kierownikami grup badawczych, pracownikami na temat prowadzonych badań.
- 10.15-15.00 - stoiska kół naukowych.

Plakaty będą wisiały do 16 maja (wtorek) w holu budynku Wydziału Fizyki UW.

Motywacją zorganizowania wspomnianego wydarzenia jest chęć zapoznania studentów z tematyką prac naukowych prowadzonych w Zakładach, sprzętem używanym podczas wykonywania doświadczeń. Studenci zazwyczaj szukają informacji nt. tematyki prowadzonych badań na często nieuaktualnionych stronach zakładu. Potencjał naszego Wydziału jest ogromny, ale jeszcze zbyt mao rozpropagowany wśród studentów. Większość z naszych studentów ma problem z wyborem promotora swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej. Często zaznaczają, że brakuje im możliwości bezpośredniej rozmowy z osobami, z którymi prawdopodobnie w karierze studenckiej wielu z nich nie będzie miało styczności.

Wydziałowa Sesja Posterowa ma na celu pozyskanie nowych studentów do pracy naukowej/badawczej, rozwiązanie większości wątpliwości związanych z wyborami tematyki i opiekuna, promocja Zakładów i kół naukowych Wydziału Fizyki, Samorządu Studenckiego, a także i samego Wydziału. Naszą inicjatywę popierają studenci oraz Prodziekan ds. studenckich dr hab. Krzysztof Turzyński.

Serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tym wspaniałym wydarzeniu! Wykorzystajcie szansę dowiedzenia się o naszych nietuzinkowych laboratoriach i inspirujących grupach badawczych! Daj się poznać! Do zobaczenia na Wydziałowej Sesji Plakatowej!

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

 

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

Inżynieria Nanostruktur

Uniwersytet Warszawski