Strona główna SKN "Nanorurki" Opowieści Nanotreści - siódme spotkanie
Opowieści Nanotreści - siódme spotkanie
poniedziałek, 08 maja 2017 18:19

Studenckie Koło Nanotechnologii "Nanorurki" ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Opowieści Nanotreści". Odbędzie się ono 10 maja(środa) o godzinie 18.30 w Klubokawiarni "Grochownia", przy ul. Kobielska 75. Naszymi gośćmi będą prof. Jacek Jemielity oraz dr Joanna Kowalska.

Profesor Jacek Jemielity wygłosi prelekcję zatytułowaną: "Od chemicznych modyfikacji nukleotydów do terapii genowej opartej na mRNA", natomiast Pani Doktor Joanna Kowalska przedstawi nam: "„Klikalne” nukleotydy – synteza i zastosowania."

Profesor Jemielity jest szefem grupy badawczej Laboratorium Chemii Bioorganicznej pracującej przy Centrum Nowych Technologii w Warszawie. Zainteresowania naukowe jego grupy skupiają się wokół chemicznej syntezy, właściwości oraz zastosowań zmodyfikowanych nukleotydów i kwasów nukleinowych.

Doktor Kowalska prowadzi badania w Zakładzie Biofizyki Instytutu Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki UW, współpracuje z profesorem Jemielity. Jej zainteresowania naukowe są podobne, skupiają się wokół chemicznej syntezy i studiowania właściwości biologicznie istotnych zmodyfikowanych nukleotydów.

Abstrakty obydwu przemówień, nadesłane przez prelegentów, dostępne są na stronie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!