bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Strona główna SKN "Nanorurki" Walne spotkanie SKN Nanorurki
Walne spotkanie SKN Nanorurki
Wpisany przez Piotr Łaski   
wtorek, 10 października 2017 11:31

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Studenckiego Koła Nanotechnologii Nanorurki na Walne Zebranie w roku akademickim 2017/2018, które odbędzie się 16 października 2017r. (poniedziałek) o godzinie 18.15 w sali 1.40 na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5.

Podczas spotkania, prelekcję zatytułowaną Fala czy cząstka – o kwantowej naturze światła i jej zastosowaniach wygłosi dr Michał Karpiński z Zakładu Optyki Wydziału Fizyki UW.

Krótki abstrakt, nadesłany przez prelegenta: Czy światło jest falą, czy strumieniem cząstek? Kwantowy opis światła pozwala pogodzić te dwa pozornie sprzeczne opisy. Opowiem o tym czym są fotony i jakie mają własności. Przedstawię kilka czysto kwantowych własności światła i opowiem o ich zastosowaniach w komunikacji kwantowej i kwantowym przetwarzaniu informacji.

Kolejnym punktem wydarzenia będzie podsumowanie rocznej działalności Studenckiego Koła Nanotechnologii Nanorurki (2016/2017). Zostaną przedstawione najważniejsze zrealizowane wydarzenia, projekty, wyjazdy oraz osiągnięte sukcesy. Studenci podzielą się wrażeniami, doświadczeniami oraz opowiedzą jak przebiegały wszystkie inicjatywy od strony organizacyjnej. Z pewnością krótka relacja z działalności koła zainspiruje nowych członków do czynnego angażowania się w działalność Nanorurek. Na zebraniu omówione zostaną plany i pomysły na kolejny rok akademicki działalności koła. Przydzielony zostanie zakres obowiązków; odbędą się wybory do nowego zarządu oraz zgromadzeni będą mogli wpisać się na listę członkowską. Gorąco zachęcamy do przyjścia i do zobaczenia!

Więcej informacji dotyczących Zakładu Optyki Wydziału Fizyki można znaleźć tutaj.