Strona główna Studia I stopnia Aktualności Laboratorium Chemii Organicznej
Laboratorium Chemii Organicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Szczytko
piątek, 08 października 2010 13:39

Będzie dodatkowa grupa na Laboratorium z chemii organicznej z elementami biochemii, piątek RANO 8:00-14:00. Poprzesuwamy odpowiednio inne ćwiczenia z matematyki (jak się da). Poniżej klika ważnych informacji i przypomnień. W szczególności na zajęcia należy już coś PRZECZYTAĆ i się NAUCZYĆ!

Laboratorium z chemii organicznej z elementami biochemii ma własną stronę WWW dla studentów IN: http://www.chem.uw.edu.pl/zcho/MIN/index.htm

Chemia organiczna z elementami biochemii – laboratorium

Przypominamy, że zajęcia rozpoczynają się 12.10. 2010 r.

Na pierwsze zajęcia należy:

• przynieść fartuch laboratoryjny z naturalnej tkaniny, okulary ochronne oraz zeszyt formatu A4, w kratkę, na dziennik laboratoryjny,
  • zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznej pracy obowiązującymi w laboratorium, sposobami postępowania z odpadami poreakcyjnymi oraz sposobami postępowania w razie wypadku - materiały te są zamieszczone na stronie internetowej przedmiotu,
  • przeczytać o procesie krystalizacji ze skryptu: Misicka A., Orłowska A., Piekarska-Bartoszewicz B., Witkowska E. Podstawy preparatyki organicznej dostępnego w bibliotece Wydziału Chemii UW (istnieje możliwość zakupienia skryptu w pokoju laboranckim nr 337, ZChO II piętro) lub innego podręcznika do preparatyki organicznej. Zagadnienia są zamieszczone na stronie internetowej przedmiotu.
  • Dobrze jest przeczytać  Hornby M., Peach J. Podstawy chemii organicznej

Ważna wiadomość dotycząca zajęć z Chemii Organicznej - TUTAJ. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym, co należy przygotować PRZED rozpoczęciem zajęć!

dr Ewa Witkowska

Poprawiony: czwartek, 21 października 2010 11:41