bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Strona główna
Aktualności


Marzec 1968 na Wydziale Fizyki i Matematyki - 50 lat później PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Szczytko   
sobota, 03 lutego 2018 19:45

W związku z 50 rocznicą protestów studenckich Marca 1968, a w szczególności wydarzeń mających miejsce na ówczesnym Wydziale Fizyki i Matematyki UW, planowane są wystąpienia Andrzeja Friszke i Mikołaja Grynberga, wystawa oraz debata, w której wezmą udział: Iwo Białynicki-Birula, Bronisław Czarnocha, Maria Dworzecka, Ewa Skrzypczak oraz Henryk Wujec. Ponadto odbędą się kameralne spotkania obecnych studentów Wydziału Fizyki z uczestnikami tamtych wydarzeń. Zapraszamy do sali 0.03 6 marca w godzinach 15.00-19.00. Szczegółowy program wkrótce.

 
Wydziałowa Sesja Plakatowa
Wpisany przez Piotr Łaski   
niedziela, 29 października 2017 21:17

6 listopada 2017 r. na Wydziale Fizyki w holu na parterze rozpocznie się "Wydziałowa Sesja Plakatowa", której celem jest prezentacja grup badawczych, laboratoriów, specjalności oraz kół naukowych działających na Wydziale. Wydarzenie to odbywa się już po raz drugi i w tym roku zastąpi dotychczasowe spotkania informacyjne o specjalnościach na studiach II stopnia, które odbywały się na początku roku akademickiego. Władze dziekańskie mają nadzieję, że ta nowa forma spodoba się studentom i ułatwi wybór specjalności i promotorów prac dyplomowych oraz pozwoli śmielej nawiązywać współpracę.

 
Spotkanie organizacyjne Pracowni Projektów Studenckich
Wpisany przez Piotr Łaski   
niedziela, 08 października 2017 21:39

Koordynator Pracowni Projektów Studenckich prof. Andrzej Wysmołek serdecznie zaprasza wszystkich studentów na spotkanie informacyjne dnia 9 października (poniedziałek) o godz. 11.00 w sali B 1.44-46 ("Przylądek Horn") podczas którego zostaną przedstawione zadania, możliwości i cele Pracowni. Miejsce te zostało utworzone specjalnie dla studentów Wydziału Fizyki UW, aby mogli realizować projekty grupowe, które są wymagane podczas każdego stopnia studiów. Ponadto ogromna przestrzeń oraz pomieszczenia wyposażone m.in. w sprzęt i narzędzia umożliwiające budowanie układów elektronicznych, obróbkę mechaniczną materiałów itp. zadań pozwolą na wykonywanie różnych projektów również w kołach naukowych. Dodatkowym atutem jest współpraca z Inkubatorem UW.

Aby uzyskać więcej informacji dot. PPS należy przyjść na spotkanie organizacyjne (opisane powyżej). Organizatorzy zapewniają kawę i dobrą atmosferę! Do zobaczenia!

 
Spotkanie informacyjne dla studentów pierwszego roku IN
Wpisany przez Piotr Łaski   
wtorek, 12 września 2017 19:52

Serdecznie zapraszamy nowo przyjętych studentów z pierwszego roku Inżynierii Nanostruktur na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 września 2017r. (środa) o godz. 12.05 w sali 1.40 na Wydziale Fizyki UW. Spotkanie odbędzie się w przerwie Kursów START i dotyczyć będzie przede wszystkim studiowania na naszym wydziale, kierunku, zasadami rejestracji na przedmioty itd. Na wszystkie pytania chętnie odpowiadać będą starsze roczniki Inżynierii Nanostruktur; rozwieją wasze wątpliwości związane z USOSem i przybliżą jak wygląda życie studenta na najlepszym kierunku na wydziale! Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu, a tym którzy nie będą w stanie dotrzeć - bez obaw, kolejne spotkanie odbędzie się po inauguracji roku akademickiego 2017/2018 już 3 października.

 
Wakacyjne warsztaty w grupach badawczych
Wpisany przez Jacek Szczytko   
niedziela, 25 czerwca 2017 19:33

Zapraszamy studentów I i II roku Inżynierii Nanostruktur na Wakacyjne warsztaty w grupach badawczych 2017. Warsztaty dają możliwość uczestniczenia w prawdziwych badaniach naukowych w grupach badawczych Wydziału Chemii, Wydziału Fizyki UW i CENT. Poniżej lista zgłoszonych tematów wraz z możliwymi terminami oraz osobami kontaktowymi. Żeby wziąć udział w badaniach należy skontaktować się z opiekunem zadania naukowego. Radzimy skontaktować się z kilkoma grupami, żeby wybrać temat najbardziej odpowiadający studentowi. Nie radzimy deklarować się na kilka zadań badawczych równocześnie - praca w laboratoriach wymaga systematyczności. Można jednak wziąć udział w kilku zadaniach następujących po sobie - jak ktoś jest prawdziwym twardzielem i musi. Poniżej lista tematów

Niektóre ćwiczenia można wykonywać w większych grupach. Podane terminy typu "czerwiec-sierpień" zwykle oznaczają możliwość wykonywania doświadczeń w dowolnym terminie między czerwcem, a sierpniem, a nie konieczność spędzania trzech miesięcy w laboratorium.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 18