bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Info
Egzamin na stypendium (II stopień) PDF Drukuj Email

Egzamin na stypendium odbędzie się we środę 6 listopada o godz. 18:15 na Hożej 69 sala SDD. Zapraszamy studentów II stopnia do skorzystania z zajęć uzupełniających z matematyki, fizyki, chemii fizycznej i chemii organicznej! Więcej infomacnji w biurze projektu POKL (Hoża 69, pok. 418, tel. 22 - 5532165).

 
Informacje PDF Drukuj Email

Nanotechnologia jest nauką przyszłości, która znajdzie zastosowanie w większości branż przemysłu. Szacuje się, że w 2013 roku wartość światowego rynku produktów wykorzystujących nanotechnologie sięgnie 27 miliardów dolarów. W 2015 roku potrzeba będzie 2 milionów pracowników wyszkolonych w tej dziedzinie. Uruchomienie kierunku Inżynieria nanostruktur to jedna z odpowiedzi polskiego szkolnictwa wyższego na te wyzwania. Postęp w nanotechnologii pozwala na oszczędność miejsca i energii przy zachowaniu tej samej funkcjonalności. Wprowadza też innowacyjne materiały o nowej funkcjonalności i możliwości zastosowań (np. nanokatalizatory, światłowody fotoniczne). Jednak projektowanie, wytwarzanie, charakteryzacja, użytkowanie i masowa produkcja nowych materiałów wymaga zaangażowania specjalistów. Nanoobiekty mogą stanowić domenę zainteresowania zarówno fizyki, jak i chemii, a nawet biologii i medycyny. Potrzebne jest więc całościowe podejście do inżynierii nanostruktur oparte na szerokiej i usystematyzowanej wiedzy fizyka i chemika. Dotychczasowy podział wykształcenia wg dziedzin nauki nie sprzyja przygotowaniu odpowiednich kadr.

 
Studia II stopnia IN 2012/13 PDF Drukuj Email

Zmieniliśmy program studiów II stopnia na IN. Studenci będą mogli wybierać dowolne przedmioty na obu wydziałach: Wydziale Fizyki i Wydziale Chemii UW! W porównaniu z MiSMaPem nie będą obowiązywały "minima" ECTS - naprawdę będzie można dowolnie kształtować swój program studiów w ramach ścieżek kształcenia i pod okiem osobistego opiekuna naukowego. Więcej informacji już wkrótce - program został wysłany do Senatu UW razem z całą reformą programową Wydziału Fizyki.

Studenci studiów II stopnia będą mogli korzystać z projektu POKL dedykowanego IN. W ramach wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego studenci II stopnia otrzymają stypendia (po 1000 zł/mies dla połowy studentów), zajęcia dokształcające (dla osób, które nie miały na I stopniu fizyki lub chemii), dofinansowanie wyjazdów na międzynarodowe warsztaty i konferencje.

 
Spotkanie informacyjne II stopnia - 30 maja PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się otwarciem rekrutacji na II stopień kierunku Inżynieria nanostruktur, chcieliśmy serdecznie zaprosić na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się we środę 30 maja o godzinie 12:00 na ulicy Hożej 69 w sali SDD, a poprowadzi je dr Jacek Szczytko. Zapraszamy do zapisania się na wydarzenie ze stron Facebookowych  - Inżynieria nanostruktur i Wydział Fizyki UW.

Serdecznie zapraszamy,

Wykorzystaj wiedzę - wybierz przyszłość

 


Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

Inżynieria Nanostruktur

Uniwersytet Warszawski