bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Odwiedź swoją szkołę! PDF Drukuj Email

Drogi studencie Inżynierii nanostruktur. Jeśli wyjeżdżasz do domu i możesz odwiedzić swoją szkołę, rozdać nasze ulotki i opowiedzieć o Inżynierii nanostruktur - daj nam znać (można też napisać bezpośrednio do Jacka Szczytko)! Mamy dla Ciebie niespodziankę.

 
Regulamin stypendiów POKL PDF Drukuj Email

Pojawiła się wątpliwość - o jakie oświadczenie chodzi w załączniku do Regulaminu stypendiów na kierunkach zamawianych na Wydziale Fizyki UW? O takie - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli ktoś je już wypełnił w trakcie kursów START, to oczywiście nie musi drugi raz. Ważne, żeby wszyscy wypełnili te oświadczenia. Więcej informacji zostanie przekazane na spotkaniu BHP 11 października. Pytania i wątpliwości można kierowaćdo dra Jacka Szczytko.

W zakładce Dla studentów w Ogłoszeniach na stronie WWW Wydziału Fizyki znajduje się Regulamin stypendiów na kierunkach zamawianych na Wydziale Fizyki UW.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

OŚWIADCZENIA

o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
 
Studia magisterskie IN PDF Drukuj Email

16 czerwca 2010 r. Senat Uniwersytetu Warszawskiego zatwierdził program studiów magisterskich (II stopnia) Inżynierii nanostruktur. Studia ruszają w 2012 r. i będzie można wybierać z puli przedmiotów na Wydziale Chemii i Wydziale Fizyki UW. Czyli de facto studiować chemię i fizykę - w dowolnych (w pewnym sensie) proporcjach! Więcej informacji wkrótce.

 
Studia dla najlepszych PDF Drukuj Email

 Inżynieria Nanostruktur - I rok

Nie podoba Ci się polski system edukacji? My też nie byliśmy zachwyceni - dlatego postanowiliśmy stworzyć w Polskim szkolnictwie wyższym zupełnie nową jakość - doskonale zorganizowane i przemyślane studia na których nauczysz się tego co naprawdę istotne. 

 
Inżynieria nanostruktur - studia jakich jeszcze w Polsce nie było! PDF Drukuj Email

Witamy na stronie nowego makrokierunku studiów, powołanego wspólnie przez Wydział Fizyki i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Nanotechnologia stanowi jedno z największych wyzwań naszych czasów, już dziś szeroko ingerując w życie codzienne. Problem w tym, iż zagadnienie nanotochnologii jest z natury interdyscyplinarne - fizyk bowiem potrzebuje do badania nanomateriału, a tylko dobry chemik wie jak go otrzymać. Z kolei badania fizyczne i modelowanie takich materiałów, jest samo w sobie zagadnieniem tak złożonym, iż chemicy często nie są w stanie ich do końca ogarnąć. Tylko dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, badania takie mogą prowadzić do zastosowań. A to one powinny być podstawowym celem dla nauk ścisłych. Obecnie na świecie obserwuje się gwałtowny rozwój nano-nauk i technologii z pogranicza fizyki, chemii i informatyki. W najbliższych latach należy spodziewać się rosnącego zapotrzebowania także i naszej gospodarki na specjalistów w tych dziedzinach.


Jak było do tej pory?

Dotychczas mogłeś studiować fizykę bądź chemię.
Jeśli zdecydowałeś się na fizykę, katowano Cię obowiązkowo całą matematyką, która znajduje zastosowanie w fizyce. Czyli prawie całą matematyką.. Załóżmy, iż przebrnąłeś przez to wszystko zająłeś się na poważnie fizyką ciała stałego. Związek który badałeś (często dopiero podczas pisania pracy magisterskiej!), trzeba było kupić lub poprosić o jego wykonanie kogoś obcego - chemika.. To co robił, było "czarną magią", a próbkę, którą przysłał, łatwiej było zgubić niż zbadać.. Używał innego, języka więc były problemy z komunikacją. Rzadko więc rozmawialiście..
Jeśli zdecydowałeś się na chemię, spędzałeś noce i dnie na wkuwaniu reakcji charakterystycznych kationów i anionów. Pracownia analizy klasycznej trwała rok, choć nigdy do niczego Ci się nie przyda - chcesz przecież syntetyzować nanomateriały, a nie kontrolować jakość wód powierzchniowych! Kiedy w końcu mogłeś zająć się syntezą i badaniem właściwości twoich związków okazało się, że nie wszystko jesteś w stanie zrozumieć. Brakowało Ci aparatu matematycznego i zrozumienia zjawisk fizycznych. Znajomy (choć nieco dziwaczny) fizyk poprosił Cię o zsyntetyzowanie nowego materiału a Ty nie zrozumiałeś co On z nim chce zrobić. Zresztą jak zrozumieć człowieka, który żyje w świecie wzorów i abstrakcji..

Inżynieria nanostruktur na UW, czyli:

Jak zostać jednocześnie fizykiem i chemikiem i nie stracić na to całej młodości?
Wychodząc naprzeciw światowym trendom, Wydział Fizyki i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego utworzyły makrokierunek "Inżynieria nanostruktur" z nowym jakościowo programem odpowiadającym interdyscyplinarnemu charakterowi wiedzy potrzebnej do projektowania i wytwarzania nowych struktur dla nanotechnologii, badania ich własności i funkcjonalnych zastosowań.
Obejrzyj naszą stronę i dowiedz się więcej o zasadach rekrutacji na semestr 2009/2010!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 17

Studia II stopnia

Szkoła

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

Inżynieria Nanostruktur

Uniwersytet Warszawski